اطلاعات تماس

این سایت توسط فاطمه افتخاری و شهناز خبره دست  با هدف معرفی و توسعه  ورزشهای هوایی در کشور ، طراحی و راه اندازی گردیده است . 

 

info@flytime.ir

ورزشهای هوایی

ورزشهای هوایی مجموعه ای از فعالیتهای هوانوردی از قبیل پروازهای تیمی و انفرادی آکروجت - پرواز با انواع گلایدرها مانند هواپیمای گلایدر- کایت و پاراگلایدر - پرواز با بالن هوای گرم - پرش سقوط آزاد - ساخت و پرواز هواپیمای مدل و غیره را شامل می شود که به سرعت در جهان و  به ویژه در کشورهای صنعتی در حال رشد است و از این طریق عموم مردم را قادر می سازد با یکی از عناوین  به جرگه هوانوردان بپیوندند.

سایت رخ

 

 

 

سایت گردنه رخ

نوشته ساناز درخشنده

 


این سایت دردامنه ی شرقی رشته کوه زاگرس و 80 کیلومتری جاده اصفهان -شهرکرد ،در منطقه ی گردنه رخ واقع شده است. جاده دسترسی به این سایت تا اواسط کوه آسفالت است که حدود 3 کیلومتر جاده خاکی زیرسازی شده تا محل تیک آف وجود دارد.
این سایت به صورت رشته ای بوده و از دو جهت جنوب جنوب غرب به سمت شهرکرد با ارتفاع 470 متراز لندینگ و شمال شمال شرق  به سمت اصفهان حدود 600 متر از لندینگ قابل پرواز است. ارتفاع این سایت از سطح دریابرابر  2700 متر میباشد .
درفصل تابستان معمولا باد از  سمت شمال شرق  که بهترین وضعیت را برای استفاده از ریج گردنه بوجود می آورد و در فصل زمستان باد سمت جنوب غرب بوده که از سمت شهرکرد قابل تیک آف میباشد.
سایت رخ دارای پتانسیل پروازی بالا در رشته مسافت میباشد به صورتیکه برای دوسال پیاپی رکورد مسافت آسیا مطعلق به این سایت بوده و درحال حاضر رکورد مسافت مردان ایران با 273 کیلومتر توسط محمد سمنانی و رکورد مسافت زنان ایران با 130 کیلومتر توسط فاطمه افتخاری از همین سایت به ثبت رسیده است. بالاترین ارتفاع کسب شده در این سایت برابر 6300 متر می باشد

.

 

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی