اطلاعات تماس

این سایت توسط فاطمه افتخاری و شهناز خبره دست  با هدف معرفی و توسعه  ورزشهای هوایی در کشور ، طراحی و راه اندازی گردیده است . 

 

info@flytime.ir

ورزشهای هوایی

ورزشهای هوایی مجموعه ای از فعالیتهای هوانوردی از قبیل پروازهای تیمی و انفرادی آکروجت - پرواز با انواع گلایدرها مانند هواپیمای گلایدر- کایت و پاراگلایدر - پرواز با بالن هوای گرم - پرش سقوط آزاد - ساخت و پرواز هواپیمای مدل و غیره را شامل می شود که به سرعت در جهان و  به ویژه در کشورهای صنعتی در حال رشد است و از این طریق عموم مردم را قادر می سازد با یکی از عناوین  به جرگه هوانوردان بپیوندند.

پرواز بر فراز تپه های یزد

نوشته  فاطمه افتخاری

580تپه اردشیر


در 7 کیلومتری شمال شهر یزد تپه ای 50 متری با طول تقریبی 800 متر در سطح بیابان سر برافراشته و شرایط خاص جغرافیایی منطقه مثل سطح مسطح و بدون پوشش بیابان و شیب، ارتفاع و شکل خاص آیرودینامیکی تپه و باد غالب رو به رو این تپه را به یک عارضه طبیعی بی نظیر برای پرواز با پاراگلایدر تبدیل کرده است.

این سایت علاوه بر فراهم آوردن محل بسیار مناسب و امنی برای آموزش ابتدایی پاراگلایدر، بهترین مکان برای آموزش و تمرین کایتینگ و مهارت های زمینی کنترل بال می باشد؛ به طوری که خلبان های مبتدی بعد از 2 تا 3 جلسه تمرین قادر خواهند بود از دشت با کایتینگ و با کمک نیروی باد به سمت شیب حرکت و از میانه های تپه به پرواز در آمده و ریج ، ارتفاعی بیش از 2 برابر ارتفاع تپه و ساعت ها شناوری را برای خلبان مقدور می سازد

پرواز آرام و بدون استرس تپه تجربه ی بی نظیری ست که امکان لذت بردن از مناظر با شکوه کویر را در اختیار خلبانان قرار می دهد.  فرم زیبا و خاص تپه و سطح هموار و بی پایان بیابان و تماشای غروب خوشید در افق تصاویر جدیدی ازبیابان را به نمایش می گذارد.

هر ساله گروه های مختلف آموزشی و تفریحی از سراسر کشور برای پرواز و تمرینات هوایی و زمینی در فصول پاییز و زمستان که باد مناسب 25 تا 40 کیلومتر در ساعت از جهت شمال غرب به تپه می وزد؛ به یزد سفر می کنند .

اطلاعات بیشتر را از لینک زیر دریافت نمایید ....

http://parsglider.ir/index.php/paraglidingsite/ardashir


سایتی که روتور ندارد! ساحل نما.


در حدود چهار کیلومتری جنوب تپه اردشیر با پدیده ی زمین شناسی جالبی که شرایط خاصی برای پرواز در کویر را فراهم آورده مواجه می شویم. بهترین توصیف به وجود آمدن پله ای عظیم در کویر است.  دشت در نقطه ای با شیب نسبتا زیاد حدود 40 متر پایین رفته و ادامه پیدا می کند. در صورتی که با حدود 25 کیلومتر بر ساعت و ازجهت جنوب شرق بوزد، خلبان بدون بالا رفتن از هیچ ارتفاعی در کف دشت به پرواز در آمده و از ریج این فرو رفتگی عظیم در کویر برای شناوری استفاده می کند. امکان فرود امن در سطح مسطح دشت بدون خطر روتور امکان به چالش گرفتن باد با سرعت بالا را برای خلبانان فراهم می آورد.
حکیمیان

 

در چند صد متری غرب سایت ساحل نما تپه ای تشیل شده از شن های روان در دشت خود نمایی میکند که در صورت مناسب بودن جهت و سرعت باد که به ندرت پیش میآید، امکان پروازی رویایی و بسیار نزدیک تپه به دلیل بی خطر بودن برخورد با شن های روان را فراهم می آورد.

 


باد کلوت

 

در فاصله 10 کیلومتری شمال تپه اردشیر تپه ی بلند و جزیره مانندی از شن های روان و ریگ های درشت وجود دارد که امکان پرواز در سه جهت مختلف باد را فراهم می آورد. پرواز بر فراز تعداد زیادی تپه از جنس شن های روان حسی متفاوت از پرواز را به خلبان انتقال میدهد که تنها راه درک آن تجربه کردن است!

 

 

 

نظرات   

 
0 #1 سید امیر حسن نیاکان 1394-10-26 08:13
ممنونم خیلی اطلاعات مفید و مختصر بود
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی