اطلاعات تماس

این سایت توسط فاطمه افتخاری و شهناز خبره دست  با هدف معرفی و توسعه  ورزشهای هوایی در کشور ، طراحی و راه اندازی گردیده است . 

 

info@flytime.ir

RIO DE JANEIRO

 

 


پرواز در RIO DE JANEIRO

نوشته: لیلی اسلامی


تجربه پرواز بر آسمان زیبای شهر RIO DE JANEIRO  می تونه یک تجربه فراموش نشدنی برای هر خلبان باشد. اینکه حتما باید مجوز پرواز دریافت کنی و با همراه داشتن  کارت  APPI  و یا هر کارت به زبان انگلیسی که گویای مهارت پروازی شما باشد کار سختی نیست. نکته ای که وجود داره اینه که در ریو هنوز HANG GLIDER حرف اول رو می زنه و به همون سبک سنتی HANG GLIDER طرفدار بیشتری داره و حتی 90% پروازهای تندم آنها هم با همین وسیله انجام میشه.


در مورد TAKEOFF  پاراگلایدر اینکه خیلی کوچیک هست و ودقیقا زیر پای TAKFOFF هنگ گلایدر قرار داره. بنابراین دو مارشال پرواز در بالا و پایین باید کاملا هماهنگ عمل کنند که تصادفی پیش نیاد.

 

 

      

 

 IMG 103708394394569وقتی بال رو پهن می کنی عملا دیگه فضایی برای عقب رفتن و آوردن بال روی سر وجود نداره و  با باد مناسب و درجا باید این کار انجام بشه که در TAKE OFF به صورت REVERSE  کمی سخت می شه. چون بلافاصله یک شیب تند وجود داره که حداقل برای من ترسناک بود. و مجبور شدم که FORWARD برم. (همه پرنده های LOCAL  که به ندرت پرنده مستقل می دیدی و اکثرا تندم بون FORWARD تیک آف می کردند)


همان طور که در عکسها می بینید منظره بسیار زیبا یی در پرواز دارید. یک طرف جنگل، یک طرف شهر و برج های زیبای کنار ساحل، و از یک روبرو دریا دارید با مناطر جزایر پراکنده )در مورد شرایط پروازی، صحبتی که قبل از رفتن به RIO با خلبان ها اهل اونجا و دوستان روسی داشتیم، اکتریت واقع مخصوصا در فصل تابستان خوب هست و هوای خوب ترمیک دارید تا پس از TAKE OFF بتونید ارتفاع خوب بگبرید و طی مسافتی  تا بالای سر مجسمه  حاجی CHRISTO  برسید که ما که فقط عکسهاش رو دیدم بی نظیر بود، در غیر این صورت یه پرواز ریج دارید با حداقل سینک  low sink، بالای شهر و کنار خط ساحلی. در زمان پرواز ما  دیواره ابر بسیار زیبایی در کنار کوه تشکیل شده بود که منظره بسیار شگفت انگیزی ایجاد کرده که اولین تجربه پروازی من بود. ولی از انجا که ترافیک پروازی تندم ها زیاد هست و اکتریت به رنگ سفید، خیلی باید مراقب باشی و من بیشتر لبه ابر پرواز می کردم. پروازی با شرایط کاملا STABLE که می توانید با خیال راحت از مناظر لذت ببرید و عکاسی کنید. از فیلمها و عکسها هم براتون می فرستم. ولی شما بدون دستکش و لباس مناسب پروازی ، پرواز نکنید.

 

نظرات   

 
0 #2 sara 1394-03-07 04:36
به امید پرواز در این سایت رویایی...
نقل قول
 
 
+2 #1 نیما خبره 1394-03-05 16:26
ممنون...زیبا بود :lol:
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی