اطلاعات تماس

این سایت توسط فاطمه افتخاری و شهناز خبره دست  با هدف معرفی و توسعه  ورزشهای هوایی در کشور ، طراحی و راه اندازی گردیده است . 

 

info@flytime.ir

سایت علی داع کایسری

نوشته  فاطمه افتخاری


در جنوب شرق شهر کایسری ترکیه در جوار شهرکی به نام تالاس یک عارضه ی کله قندی شکل با سطح مقطع نسبتا وسیع و تیک آف رو به شهر یکی از زیبا ترین سایت های پاراگلایدر را شکل داده، از خصوصیات بارز سایت جاده ی دسترسی مناسب ، محل لند چمن در جوار کوه و امکانات رفاهی مناسب در تیک آف از جمله سکوی تجهیز شده تماشاچی می باشد و جالب آنکه یک سوم مسیر ازمحل لند در پای کوه به سمت تیک آف پلکان فلزی طویلی وجود دارد که امکان پیاده روی به سمت تیک آف را به طور چشم گیری آسان میکند.

ترمال های نرم و نزدیک به هم در حوالی تیک آف و روی شهر امکان پرواز بر فراز آپارتمان های زیبا و یک نواخت شهرک تالاس و تماشای منظره ی شهر بزرگ کایسری از بالا را فراهم می آورد.

مسابقات آزاد مسافت و انتخابی جام جهانی پاراگلایدر در چند تابستان گذشته در این سایت برگزار شده و این برای خلبانان ایرانی فرصتی است تا در مسابقه ای با کیفیت قابل قبول و هزینه های مناسب حضور داشته باشند.Ali Dagi Open 2014 & Pre PWC


از 17 تا 24 آگوست 2014 برگزار شد. مریم حاجی اسد اله ،فاطمه افتخاری، پریسا احمدی، الهام رحمانی اصل و ساناز زابلستانی ، پنج بانوی شرکت کننده ایرانی در بین 15 خلبان زن شرکت کننده در مسابقه بودند که با توجه به اولین تجربه حضور اکثر آنها در مسابقات علی الخصوص مسابقات بین المللی نتیجه قابل قبول و شاید فراتر از حد انتظار از این خلبانان حاصل شد زیرا بسیاری از خلبانان زن شرکت کننده از بهترین خلبانان زن جهان و دارای مدال های طلا و نقره مسابقات سوپر فینال جهانی پاراگلایدر هستند.

از پنج روز مسابقه 4 تسک بین 70 تا 90 کیلومتری با موفقیت برگزار شد، در مجموع داریا راسنوا از کشور روسیه صاحب مدال طلا، آیشه بایراک از ترکیه مدال نقره و فاطمه افتخاری با کسب مدال برنز در جایگاه سوم قرار گرفت. این اولین کسب مدال بانوان ایرانی در مسابقات جهانی پاراگلایدر محسوب می شود و با توجه به جایگاه پنجمی این بانوی خلبان در رتبه بندی کل ( زنان و مردان) ایران و رتبه اولی زنان ایران،فاطمه افتخاری امید بسیاری برای حضور در مسابقات سوپر فینال پاراگلایدر 2015 دارد.

خانم پریسا احمدی در جایگاه نهم، الهام رحمانی اصل دهم و ساناز زابلستانی مقام دوازدهم را کسب کردند.

بد اقبالی خانم مریم حاجی اسد اله که از بهترین بانوان خلبانان پاراگلایدر ایران است و خرابی تجهیزات پروازی ایشان این خلبان را از دور مسابقات خارج کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر از جزییات مسابقه به آدرس

https://airtribune.com/ali-dagi-2014-prepwc/results

مراجعه نمایید
 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی