اطلاعات تماس

این سایت توسط فاطمه افتخاری و شهناز خبره دست  با هدف معرفی و توسعه  ورزشهای هوایی در کشور ، طراحی و راه اندازی گردیده است . 

 

info@flytime.ir

سایت های پاراگلایدینگ همدان

معرفی سایت های زیبای شهر همدان پایتخت تاریخ و تمدن ایران

نوشته شیما انصاری

 

 

سایت های آموزشی این شهر عبارت اند از :کیشین ، پلیس راه جاده تهران ، حیدره ،امام زاده و ...

 

سایت های حرفه ای :

 

نام مکان : سایت شهرستانه

ارتفاع محل تیک آف از سطح دریا :2761 متر

ارتفاع محل لند از سطح دریا : 2142 متر

سایت شهرستانه که معروف به دهانه ی اژده ها نیز می باشد سایتی بسیار زیباست که در کوهستان الوند در ادامه جاده گنجنامه و بعد از پیست اسکی قرار دارد و به تویسرکان منتهی میشود. این سایت برای پروازهای بلند و ترمالگیری و همچنین برای دیواره کار کردن مناسب است ولی باید در نظر داشت که یک سایت کوهستانی و گاهی خشن می باشد و برای پرندگان کم تجربه مناسب نخواهد بود. هرچند در اوایل صبح و اواخر بعدازظهر ،مشکل آنچنانی برای پرواز وجود ندارد .

 

 

 

 

 نام مکان : سایت بارابند

سایت بارابند یک سایت قوی و ترمیک است که در امتداد جاده همدان-ملایر قرار دارد و ارتفاع آن از محل تیک آف تا لند حدود 400 متر می باشد . به دلیل وزش باد سیستم، انجام پرواز دیواره در این منطقه میسر است، البته برای بالا ماندن به مدت طولانی ملزم به داشتن تجربه و مهارت کافیست. . دسترسی به محل تیک آف با هر خودرویی امکان پذیر می باشد.

 

 

 

 نام مکان : سایت اسد آباد

این سایت در امتداد  جاده اسدآباد به قروه واقع شده و ارتفاع محل تیک آف تا لند آن بین 350 تا 450 متر می باشد. به دلیل وجود دشت وسیعی در روبه روی این سایت و وزش باد و ترمال از سمت دشت ، از صبح هنگام تا اوایل عصر می توان پروازهای لذت بخشی انجام داد. همچنین به دلیل وجود رطوبت ، ابرهایی در قسمت های فوقانی تشکیل می شوند که با مهارت در چرخیدن، بالا رفتن و رسیدن به این ابرها را میسر میکند. دسترسی به این سایت نیز با هر خودرویی امکان پذیر می باشد.

نظرات   

 
0 #1 مهدی 1394-09-06 14:45
سلام
من از اهالی روستای بارابند هستم که کوهش سایت پرش پاراگلایدر هستش. خوشحالم که سایت زیبا و خوش منظره کوه بارابند به عنوان سایت پرش شناخته شده و من از سال حدود 1384 شاهد پروازهای ورزشکاران چترباز در این سایت بودم.
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی