اطلاعات تماس

این سایت توسط فاطمه افتخاری و شهناز خبره دست  با هدف معرفی و توسعه  ورزشهای هوایی در کشور ، طراحی و راه اندازی گردیده است . 

 

info@flytime.ir

مسابقات پاراموتور کاشان

 

 

 

نخستین مسابقات و فستیوال پاراموتور کاشان 8 تا 11 دیماه امسال در پنج تسک و با حضور 20 شرکت کننده برگزار شد. تلاش زیادی برای برگزاری مسابقه با کیفیت بالا و مطابق با استاندارد های جهانی صورت گرفته بود.
مسابقات پاراموتور شامل تسک هایی متفاوت است و از خلبانان خواسته میشود در هر تسک مهارت های خود را با پرواز سریع چرخش های صحیح، لمس موانع و برداشتن موانع از روی زمین با پرواز در ارتفاع بسیار کم و فرود در مرکز هدف مشخص شده محک بزنند.


حضور خلبانان خوب از سراسر کشور با سطح مهارت های بالا و همچنین تعداد تسک های زیاد مسابقه را به چالشی واقعی و هیجان انگیز مبدل ساخت.

شرایط مناسب آب و هوا و همچنین میزبانی بسیار خوب برگزار کننده و همچنین اسپانسر های خوب و مسولین شهر کاشان و شهرستان مشکات خاطرات خوبی را برای شرکت کننده گان به یادگار گذاشت. بانوان زیادی در مدیریت برنامه ها و برگزاری نقش موثر داشتند که نشان از اقتدار و توانمندی بانوان منطقه بود اما جای خالی آنان به عنوان شرکت کننده مسابقه دیده میشد.

در این مسابقه آقایان مسعود رحیمی به عنوان مسئول فنی مسابقه و محمد رازقی به عنوان ناظر انجمن در این مسابقه ایفای نقش کردند.

                       

 

photo 2016 01 02 11 59 27

     

نفرات برتر این مسابقه ، یوسف آقارفیعی از تهران، محمود واحدی از مازندران، حسین عباسقلی زاده از گلستان به ترتیب به  مقام های اول تا سوم دست یافتند. جوایز  نفرات اول تا سوم به ترتیب: یک و نیم سکه بهار آزادی + یک تخته فرش ۱۲ متری ، یک سکه بهار آزادی + یک تخته فرش ۹ متری ، نیم سکه بهار آزادی + یک تخته فرش ۶ متری اهدا گردید.
به خانم فاطمه افتخاری مسول امور بانوان کمیته ورزش های هوایی استان اصفهان هم که به عنوان اولین و تنها بانوی شرکت کننده در مسابقات پاراموتور در ایران در جایگاه 12 کل قرار گرفت به رسم احترام یک تخته فرش 6 متری اهدا شد.

 

 

 

 

 

فاطمه افتخاری:
آنچه که برای من تامل برانگیز بود برسی دلایل عدم حضور بانوان در این قسم مسابقات در کشور است. با توجه به آنکه امروزه بانوان خلبان پاراگلایدر در ایران پیشرفت قابل توجهی در عرصه های مختلف پرواز مسافت یا آکروباسی داشته اند چرا پرواز با پاراموتور کمتر توسط بانوان کشور مورد استقبال قرار گرفته؟
شاید از مهم ترین عوامل، وزن سنگین این وسیله که باید توسط خلبان تا قبل از تیک آف و در هنگام لند حمل شود و همین طور سخت بودن اسمبل و حمل و نقل این وسیله و پیچیدگی های کار با وسایل موتوری باشد.
اما وزن کم پاراموتور های نسل نو و همین طور سادگی حمل و نقل و اسمبل آنها کم کم عرصه را برای حضور بانوان هموار خواهد نمود. با توجه به کم بودن خلبانان این وسیله در سراسر کشور و نیاز به دقت و آرامش و توجه در این قسم مسابقات که از خصایص بارز بانوان است، امکان رشد سریع و موفقیت و رقابت با خلبانان مرد در پرواز با پاراموتور در صورت تلاش و تمرین برای بانوان بسیار دست یافتنی خواهد بود لذا از بانوان کشورم برای پرواز با پاراموتور دعوت مینمایم.
به امید آنکه شاهد حضور و موفقیت  تعداد زیادی از بانوان کشورم با قدرت و اقتدار در مسابقات آتی پاراگلایدر و پاراموتور باشم.

 

         

 

photo 2016 01 02 11 59 55

     

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی