اطلاعات تماس

این سایت توسط فاطمه افتخاری و شهناز خبره دست  با هدف معرفی و توسعه  ورزشهای هوایی در کشور ، طراحی و راه اندازی گردیده است . 

 

info@flytime.ir

فاطمه نوری

 


من فاطمه نوری، متولد شهریور 1365 و دانشجوی دکترا تخصصی سلامت در بلایا و فوریت ها در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستم. اردیبهشت ماه سال 1391 پرواز رو به همراه خواهرم (تنها حامی من در این ورزش) زیر نظر استاد خلبان محمد غیاثی طاری در شهر قزوین شروع کردم. اولین باری که پاهایم چند متری از زمین جدا شد و بعد از چند ثانیه دوباره به نرمی روی زمین نشستم احساس عجیبی داشتم، هیچوقت نتونستم به خوبی اون حس رو توصیف کنم ولی میتونم بگم که دوس داشتم تا زمانی که زنده هستم این حس رو بارها و بارها و بارها تجربه کنم-حس پرنده بودن-.


از هشت سالگی وارد دنیای ورزش شدم. کلاس اول راهنمایی بودم که با اسکیت نمایشی آشنا شدم و با جدیت تمام به اسکیت پرداختم. اون روزها رویای قهرمانی پاتیناژ داشتم و در دنیای کودکانه ام میدیدم که وسط یک پیست بزرگ در حال اجرای مانور جامپ هستم. از هجده سالگی وارد دنیای مربیگری شدم. اخذ مربی گری در رشته های اسکیت نمایشی، دوچرخه سواری و قایقرانی آبهای آرام منو با دوستان تازه ای آشنا کرد. از طریق یکی از همین دوستانم با گروه کوهنوردی کاسپین استان قزوین آشنا شدم و کوهنوردی رو شروع کردم. کوهنوردی و کشف طبیعت بکر، شور و هیجان زیادی در من ایجاد کرده بود و شروع کوهنوردی راهی شد برای رسیدن من به آسمان...


برای اولین بار پرواز پاراگلایدر رو از حیاط دانشگاه ( دانشگاه علوم تحقیقات تهران که در مجاورت سایت پروازی شهران، جنت آباد شمالی واقع شده است) دیدم. خیلی نرم میچرخید و اوج میگرفت. شکوه پروازش رویایی قدیمی را در ذهنم زنده میکرد. آرزوی رسیدن به ابرها و غوطه ور شدن در آسمان درست مثل یک پرنده. رویا بافی یکی از سرگرمی های مورد علاقه من در کودکی بود ساعت ها در پشت بام مینشستم و پرواز کبوترهارو نگاه میکردم و برای لحظه رسیدن به آسمان و پرواز در کنار کبوترها در ذهنم داستان پردازی میکردم.


تصمیم گرفتم روز تولدم یک پرواز به خودم هدیه بدم. بهمن ماه سال 90 بود که همراه گروه کوهنوردی کاپسین برای فرود عازم غار قلعه کرد شدیم. شب بود و آسمان پر ستاره؛ تصمیم گرفتیم تا رسیدن به مقصد از آرزوهامون بگیم. من گفتم:" آرزو دارم روز تولدم یک بار پرواز کنم." یکی از خانم های گروه ( خانم زهره رمضانی) گفت چرا خودت پرواز نمیکنی؟! و من تا اونروز نمیدونستم که این خانم نایب رئیس بانوان کمیته ورزش های هوایی استان قزوین هست. من با راهنمایی خانم رمضانی و حمایت خواهرم از اردیبهشت ماه سال 91 پرواز کردم و روز تولدم از خواهرم یک ست پروازی هدیه گرفتم و وارد زندگی تازه ای شدم.


پرواز نگاه من رو به زندگی عوض کرد. و من با پرواز در دنیای تازه ای متولد شدم. ارمغان پرواز برای من آرامش، سکوت، اعتماد به نفس و احساس خوشبختی بود. من برای داشتن این همه حس فوق العاده و تجربه لحظات بی نظیر مدیون حمایت های خواهرم و آموزش های اساتید پروازم ( محمد غیاثی طاری و حسام بایرامی) هستم.

کسب عنوان بهترین خلبان رده بانوان مسابقه هدف زنی جشنواره پاراگلایدر مریوان در سال93 یکی از تجربیات به یاد ماندنی در کارنامه پروازی من شد. و تابستان 93 گذراندن دوره امنیت پرواز به همراه استاد حسام بایرامی در شهر ساحلی اولدنیز کشور ترکیه نگاه من رو به پرواز عوض کرد و افق های تازه ای رو در پیش چشمانم نمایان کرد. آموختن تئوری پرواز و یادآوری اون آموخته ها در عمل یکی از ارزشمندترین آموزش های استاد بایرامی به من بود و لذت پرواز رو برای من دوچندان کرد.


بی شک یکی از ارزشمندترین سرمایه های زندگی من خواهرم هست. خواهری که به من یاد داد رویاهام رو باور کنم و منو در راه رسیدن به آرزوهام حمایت کرد. اینکه کسی رو داشته باشی که درکت کنه و ایده ها و آرزوهات رو بی ارزش و کم اهمیت ندونه نعمتی ست که باید به خاطرش سپاسگزار پروردگارم باشم. اگرچه تلاش و پشتکار لازمه رسیدن به هدف هست ولی من امروز یقین دارم که اگر باورهامون رو عوض کنیم و کانون توجه و تمرکزمون رو به سمت خواسته هامون مترکز کنیم، دستیابی به آرزوهامون خیلی دور نیست.

   

 

نظرات   

 
+1 #11 سید صفاالدین هاشمیان 1394-10-19 10:26
نه در حالت بمان نه در جایت
همواره روحی مهاجر باش
به سوی مبداء
به سوی آنجا كه می‌توانی انسان باشی
به سوی آنجایی كه می‌توانی جهاد كنی
به سوی آنجایی كه می‌توانی از آنچه
هستی و هستند
فاصله بگیری
دکتر شریعتی

آرزوی موفقیت برای شما خانم دکتر نوری و خانم افتخاری
پیروز باشید
نقل قول
 
 
0 #10 علیرضا 1394-06-12 07:29
جالب بود.
با آرزوی موفقیت روزافزون برای شما.
نقل قول
 
 
0 #9 فاطمه نوری 1394-04-19 08:06
سلام زهرا جان
شما میتونید با آقای مجید عسگری مسئول آموزش کمیته ورزش های هوایی استان قزوین تماس بگیرید. ایشون شمارو راهنمایی میکنند
09122822321
نقل قول
 
 
0 #8 زهرا 1394-03-25 18:28
سلام و عرض ادب
منم خیلی خیلی دوست دارم پرواز کنم.اهل قزوین هم هستم.چطور با گروه شما تماس بگیرم.و جویای نحوه پرواز بشم؟
راهنماییم می کنیم خانم نوری؟
سپاسگزارم
نقل قول
 
 
0 #7 پرنده دیگر 1394-03-20 10:03
موفق باشید
نقل قول
 
 
+1 #6 غریبه 1394-02-14 05:05
جسم خاک از عشق بر افلاک شد کوه در رقص آمدو چالاک شد موفق باشید
نقل قول
 
 
+1 #5 va Black 1394-01-22 18:43
خدا خواهرتون سالم و سلامت براتون حفظ کنه.
مطمئن هستم شما روزی از بهترین ها در این ورزش می شید.
خوب باشید.
نقل قول
 
 
+1 #4 mohsen shahsavari 1394-01-21 17:06
موفقیت های فراوان خانم دکتر :lol:
نقل قول
 
 
+2 #3 ابر سفید 1394-01-19 17:43
لذت خواندن خاطرات پرواز دوستان خود گوشه ای ازلذت پرواز رو به آدم هدیه میده. :roll: :roll:
نقل قول
 
 
+6 #2 فاطمه نوری 1394-01-18 07:18
متشکرم که این فرصت رو فراهم کردید تا بتونیم با دوستانمون بیشتر آشنا بشیم و افتخار کنیم که اینهمه پرنده ( خانم) داریم که در جای جای این کشور شانس اینو داشتن که آسمان زیبا رو فتح کنن.
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی