اطلاعات تماس

این سایت توسط فاطمه افتخاری و شهناز خبره دست  با هدف معرفی و توسعه  ورزشهای هوایی در کشور ، طراحی و راه اندازی گردیده است . 

 

info@flytime.ir

رباب آبروانی


 


 من رباب آبروانی متولد مرداد ماه 1345 تبریز و دارای مدرک کارشناسی ارشد و هم اکنون شاغل در دانشگاه علوم پزشکی تبریز هستم تخصص اصلی من اطلاع رسانی پزشکی و کا ر با بانکهای اطلاعاتی پزشکی است.

ورزش در زندگی من همیشه نقش اساسی داشت در رشته های ژیمناستیک ، تنیس روی میز، اسکیت ، ورزشهای رزمی ، تکواندو ، شنا و کوهنوردی کار کرده ام در مسابقات شنا هم همیشه مقام می آورم.


ارتفاع همیشه برایم جالب بودوقتی به قله کوهها مخصوصا سبلان می رسیدم زیبا ترین حس زندگیم را داشتم .به دنبال سقوط آزاد بودم که با پاراگلایدر آشنا شدم و با گروه پاراگلایدر تبریز و زیر نظر استاد محترم آقای محمد رحمت دوست پرواز را شروع کردم.در آبان ماه سال 1388 برا ی اولین بار پرواز کردم باورم نمی شد حس پرواز زیباترین حسی بود که در زندگی تجربه می کردم و فقط از خدا تشکر می کردم که توانستم این تجربه را داشته باشم همون لحظه می دونستم که دیگه از پرواز جدا نخواهم شد. بعد از پرواز فهمیدم اولین خانمی بودم که تبریز پرواز کرده ام.دوست داشتم در سایتهای شهر های دیگر پرواز کنم در سایتهای ارومیه ( کوه خلیل و باری) و طارم زنجان بارها پرواز کردم .
در سال 1390 در جشنواره مینودشت شرکت کردم از اعضای گروه پروازی تبریز کسی در جشنواره شرکت نکرده بود و اولین باری بود که به تنهایی می خواستم پرواز کنم با راهنمایی های مربی محترم آقای غلامرضا امید علی پرواز کردم و مقام هم به دست آوردم ونیز اولین تاپ لندرا با راهنمایی استاد ابوالفضل خدایاری در سایت ترسه انجام دادم نتیجه تلاشم خوب بود.اولین پرواز در شهران را با راهنمایی استاد بزرگوارم آقای علیرضا اثنی عشری انجام دادم.

می خواستم تجربه پرواز در شهر های دیگر را داشته باشم با راهنمائیهای استاد محترم آقای هادی حیدری در خیلی از سایتها از جمله آبسرد ،شهران ، همدان(شهرستانه و بارابند) ،اراک ،گردنه رخ اصفهان، بندر عباس ، رامیان ، مریوان و ...پرواز کردم .


درآذر ماه سال 1391 دوره SIV را در بندر عباس زیر نظراستاد هادی حیدری گذراندم اولین بار بود که با وینچ می پریدم خاطره جالبی که از این دوره دارم در مانور فول استال ،زمانی که بال را ریکاوری می کردم دستهایم را نتوانستم درست بالا بیاورم و سمت راستم را که نگاه کردم بال را زیر پایم دیدم منتظر فرمان کمکی بودم ولی استاد با آرامش راهنمائیم کرد و بال دوباره به حالت پرواز در آمد. باید مانور بی لاین استال را هم انجام می دادم سه بار تلاش کردم ولی نتونستم رایزر بی را پایین بکشم کلافه بودم تا آخرش فکری به نظرم رسید گفتم این دفعه مانور را انجام خواهم داد با کمک گرفتن از سیت کشی که در هارنس بود تمام قد ایستادم و توانستم مانور بی لاین استال را انجام دهم.


استاد هادی حیدری مربی خیلی خوبی برای من بودند خیلی زیادتر از اینکه هستم می توانستم از آموزشهای ایشان بهره بگیرم ولی واقعیتش من در پرواز زیاد دنبال تجربیات تازه نیستم شاید هم تاریخ تولدم در این زمینه دخالت دارد ولی به خودم ، به پرواز که فکر می کنم می بینم تنهاچیزی که برایم اهمیت دارد حس پرواز هست و دیگر هیچ... می خواهم با امنیت پرواز کنم و همیشه تو آسمان باشم و حس زیبای پرواز را با تمام وجودم حس کنم .   

 

نظرات   

 
0 #3 mahsa 1394-04-20 06:42
besiar aaaliiii :roll:
نقل قول
 
 
0 #2 آبروانی 1394-01-20 04:45
ممنون از لطف شما
نقل قول
 
 
0 #1 fateme eftekhari 1394-01-18 04:06
اولین خاطره ای که از شما دارم تو مسابقه ی همدان بود و بهم گفتین کلی انرژی مثبت... پروازای خوب!
همیشه در اوج باشید.
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی